• Lité podlahy ARTURO - Podlahy bez kompromisů

 • Jedinečný koncept originálního vzhledu

 • Nevšední design, kreativní techniky

Lite podlahy Arturo Praha - Prodej a realizace litych podlah

Lite podlahy Arturo - podlahy bez kompromisu, nevsedni design, kreativni techniky

VSTUPNÍ VESTIBUL - MM PRAHA s.r.o.

ARTURO, značka epoxidových a polyuretanových litých a průmyslových podlah, která k nám prostřednictvím společnosti UZIN s.r.o. přišla z Holandska, nabízí, jak již v samotném názvu obsaženo ART, tedy UMĚNÍ…umění moderního a kreativního designu na podlahách, kterému se říká „Floorstyling“.
Veřejné, společenské, průmyslové plochy, obchodní, kancelářské, ale i bytové prostory získávají originální výtvarné lita podlaha mmpraha02 thumbvyznění. Ano, každá podlaha může být ve svém výsledku naprostý originál a na rozdíl od pláten starých i moderních mistrů je není možno falsifikovat.  Nepřeberná kombinace barev, vzorů a dekorů odráží individuální přání zákazníka a vytváří nejenom vysoce funkční, ale i příjemné prostředí, ve kterém je radost pracovat, scházet se a vůbec jen tak prostě pobýt.
Výrobní „know-how“ je přitom při použití polyuretanových litých podlah ARTURO ve své lita podlaha mmpraha03 thumbpodstatě velmi jednoduché a výsledný výtvor záleží nejenom na ideovém záměru a představivosti  investora/zadavatele zakázky, ale i na šikovnosti a kreativitě „floorstylisty“. Výsledkem je podlaha šitá přímo na míru, velmi odolná mechanickým i chemickým vlivům.
Dlouholetí obchodní partneři, společnost UZIN s.r.o. a pražský specializovaný velkoobchod MM PRAHA s.r.o., představili tuto moderní technologii zájemcům začátkem října. Místem činu se stal lita podlaha mmpraha04 thumbvstupní vestibul společnosti MM Praha. Na předem připraveném a napenetrovaném podkladu po odfrézování stávajícího povrchu z materiálu Sadurit, který pamatoval ještě doby budování zářných zítřků, bylo provedeno vyrovnání materiálem UZIN 174 a celoplošná penetrace s  Arturo EP6200 . Pak provedli zástupce holandského výrobce UNIPRO p. John Funke ruku v ruce s majitelem společnosti p. Pavlem Bláhou celoplošné zalití samorozlivným materiálem na bázi polyuretanů, a to lita podlaha mmpraha05 thumbvýrobkem ARTURO PU2030. A to v kombinaci dvou barev: růžová/tmavě šedá. Hutnější konzistence tohoto PU výrobku umožňuje na jedné straně snadné roztírání v ploše a na straně druhé brání promíchání barevných variací. Následné spontánní vzorování do čerstvé podlahy vyplynulo z momentálního nápadu. Spirály v kombinaci černá/bíla a vlnovky daly podlaze, jak se říká ten správný šmrnc. Následný den bylo provedeno celoplošné přelakování vrchním transparentním protiskluzným nátěrem ARTURO PU7985 a nové originální dílo bylo hotovo. Část plochy byla ponechána bez konečného uzavíracího laku, aby byl vidět rozdíl mezi lesklou podlahou bez laku a matnou plochou za použití laku PU7985. Rozdíl je zřejmý a záleží jen na vkusu a představách každého uživatele, aby si vybral povrch, pro něj co nejvíce vyhovující.
Další výhodou (a ne nedůležitou) použitých materiálů je jejich UV odolnost, tzn., že i při vystavení slunečnímu záření nedochází časem ke žloutnutí, tak typickému pro běžné materiály.
Namísto štětců, malířských barev a plátna byly použity ozubené stěrky, polyuretanové lité podlahy ARTURO a podlaha. Výsledkem, tak jako ve výtvarném umění byl nový originál…a spokojenost nejenom autora, ale i vlastníka, v našem případě společnosti MM PRAHA s.r.o.